Sırala
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Zeytinyağı

 Geçmişten günümüze birçok kişi tarafından şifa kaynağı olarak adlandırılan zeytinyağının, cilt sağlığından kansere, diyabetten alzheimer hastalığına kadar birçok faydası bulunmaktadır.  İnsanların daha sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için gerekli olan vitaminleri içerisinde barındıran zeytinyağı,  gündelik yaşama da katkı sağlamaktadır.

Zeytinyağı Fiyatları 

Temiz ve sağlıklı ortamlarda üretilen ve birçok çeşidi bulunan zeytinyağlarımız , her kesim tarafından talep görmektedir. Ürünün fiyatı, zeytinin türüne, yetişme koşuluna, üretim tekniklerine göre değişim göstermektedir.  Zeytinyağı çeşitleri arasında Natürel zeytinyağı, riviera zeytinyağı ve rafine zeytinyağı bulunmaktadır.  Bu zeytinyağlarının fiyat aralığı 40 tl' den başlayıp 600 tl' ye kadar değişim göstermektedir. En uygun fiyat ve kaliteli zeytinyağlarını burada bulabilirsiniz.

Zeytinyağı Faydaları

Yüzyıllardır birçok hastalığa faydası olan, çoğu kadının güzellik iksiri zeytinyağının faydaları saymakla bitmez.  Doğal olarak üretilen zeytinyağının cilt problemlerine iyi geldiği, oluşan egzamaları ve sivilceleri yok ettiği kanıtlanmıştır. Zeytinyağı güneşten gelen zararları ışınlara karşı da cildimizi korur.  Zeytinyağları birçok kozmetik markalarının bir numaralı tercihi.  İçinde bulundurduğu vitaminler sayesinde ciltteki bütün sorunlara kesin çözüm sunuyor.  Kuru saçlardan şikayetçiyseniz ilk adım olarak zeytinyağlı şampuanlar tercih etmelisiniz. İçindeki vitaminler sayesinde istediğiniz parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Zeytinyağının bir diğer faydası kanser riskini azaltması. Günümüzde her 10 kişiden 5'i kanser ile mücadele etmektedir. Bu yüzden zeytinyağı birçok doktorun öneri listesinde yer almaktadır. Zeytinyağı aynı zamanda harika bir antioksidan özelliğine sahiptir. Yani vücutta bulunan zararlı etmenlerin uzaklaştırılmasını sağlar. Birçok kişinin ortak problemine kesin çözüm sunan zeytinyağı, aç karnına içildiği takdirde kilo kaybına neden olur Sağlıklı kilo vermek isteyenler için bir numaralı çözüm zeytinyağıdır.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Soğuk sıkım zeytinyağı tek bahçeden, erken hasat zeytinin yere düşmeden,  beklemeden toplanarak taş değirmende çekirdekleri ile birlikte öğütülerek,  daha sonra hasır çuvallarda ezildiği bir yöntemdir. Soğuk sıkım zeytinyağları, Türkiye'nin en iyi 10 zeytinyağı arasına girmektedir. Soğuk sıkım zeytinyağları 100 tl'den başlayıp 250 tl'ye kadar değişiklik göstermektedir. Diğer zeytinyağlara göre fiyatının yüksek olmasının sebebi ise kalitesidir.  Soğuk sızma zeytinyağı içerisindeki bileşenlerle vücut sağlığını korumaktadır. Çocuklara içirilmesi önerilen soğuk sıkım zeytinyağları büyük rağbet görmektedir.

Sızma Zeytinyağı Fiyatları 

 Zeytinyağlarımız hem sağlığı korumak hem de bütçesine dikkat etmek isteyen insanların tek adresi.  Sızma zeytinyağı fiyatlarımız 22 TL ve 120 TL arasında değişim göstermektedir. Çeşitli fiyat aralıklarına sahip sızma zeytinyağı, birçok ev kadının tercihi.  Şahane yemeklerin püf noktası sızma zeytinyağlarına ulaşmak artık zor değil.

Zeytinyağının teknik ve karakteristik özellikleri nelerdir?

Taş değirmende öğütülerek elde edilen soğuk sıkım zeytinyağları, hiçbir katkı maddesi içermeyen, yeşilimsi, sarımtırak renkte, sıvı bir yağdır. Asit oranı en düşük bu yağ çeşidi, uzun süre kullanım için uygundur.

Zeytinyağının faydaları nelerdir?

Zeytinyağının sağladığı faydalar yıllar öncesinden keşfedilmiştir. İçerdiği vitaminler sayesinde saymakla bitmeyecek birçok faydası bulunmaktadır. Alternatif ilaç türü olarak bilinen zeytinyağı, obeziteden şeker hastalığına kadar birçok faydası vardır.
Zeytinyağının cilde faydası nedir?
Zeytinyağının cildi canlandırdığı, doğal nemlendirici ve peeling etkisi yarattığı bilinmektedir.
Zeytinyağının saçlara faydası nedir?
Zeytinyağı, kozmetik ürünlerinin aksine saçı yıpratmadan parlaklık sağlar, kolay taranmasına yardımcı olur ve kırılmaları önler.
Zeytinyağının kalbe, damarlara ve dolaşım sistemine faydası nedir?
İçerdiği vitaminler sayesinde günde içtiğiniz 2 yemek kaşığı zeytinyağı kandaki kolesterol birikimini ve kalp problemlerini azaltır, damar tıkanıklığına ve dolaşım sistemini düzene sokar.
Zeytinyağının beyne ve sinir sistemine faydası nedir?
Zeytinyağı, beyindeki oksidatif stresini azaltan doğal bir kimyasal olan polifenoller içerir. Böylece günlük içeceğiniz yarım çay bardağı zeytinyağı, hafızanızı % 25’e varan oranda geliştirmeye yardımcı olur.
Zeytinyağının mideye ve sindirim sistemine faydası nedir?
Hazmı en kolay ürün olan zeytinyağı, sabah aç karnına içildiğinde mide asidini düzenleyerek oluşmuş mide rahatsızlıklarına ve bununla beraber sindirim sistemine faydalıdır.
Zeytinyağı tüketimi kansere faydası var mı?
Vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen zeytinyağı, özellikle kalın bağırsak kanserine karşı sizi korur.
Zeytinyağı kolesterolü düşürür mü?
Yaklaşık 40 antioksidan kimyasal bakımından zengin olan zeytinyağı, kolesterol seviyesini arttırır ve yan etkilerini yok eder.
Zeytinyağı tansiyona iyi gelir mi?
Tansiyon seviyesini düzenlemede ilk tercihler arasında yer alan zeytinyağı, bu faydası için sık sık tercih edilir.
Aç karnına zeytinyağı içmek faydalı mı?
Aç karnına içeceğiniz 1 çay bardağı zeytinyağı, oluşmuş mide problemlerine iyi gelmenin yanı sıra kilo vermenize yardımcı bir üründür.
Zeytinyağının safra taşlarına faydası var mı?
Zeytinyağı, safra kesesinin kontraksiyon ve safra salgısını uyararak burada oluşabilecek safra taşlarının önüne geçer.
Zeytinyağının böbrek taşına faydası var mı?
Zeytinyağı oluşabilecek küçük böbrek taşlarını engellemede yada oluşmuş taşları ciddi oranda azaltmaya yardımcı üründür.
Çocuk gelişiminde zeytinyağı önemli mi?
Zeytinyağı çocuklarda kemik gelişimini hızlandırır. Bu yüzden çocuk gelişimde zeytinyağı çok önemlidir.
Anne ve bebek sağlığı için zeytinyağının faydaları nelerdir?
Bebeklerin ek besin takviyesinde verilmesi önerilen zeytinyağı, bebeklerde gelişime ve annelerde süt artışına fayda sağlar.

Zeytinyağı nasıl üretilir?

Kaliteli zeytinler erken hasat döneminde toplanır, daha sonra soğuk sıkım yöntemi ile sıkılır. Elde edilen zeytinyağları paslanmaz ve ışık geçmez teneklerde satışa sunulur.

Zeytinyağı nerelerde üretilir?

Zeytin üretiminin en çok olduğu bölgeler; Ege (Edremit, Aydın), Marmara( Bursa, Gemlik) dir. Zeytin üretimi için en önemli nokta iklimdir. Bu yüzden bu bölgelerin genel ortak özellikleri sıcak olmasıdır.

Dünyada zeytinyağı hangi ülkelerde yapılıyor?

Dünyada zeytinyağı üretiminin en fazla olduğu ülke İspanyadır. Daha sonra sırasıyla İtalya, Yunanistan ve Türkiye gelmektedir.

Ülkemizde zeytinyağı nerelerde yapılıyor?

Zeytinyağı üretimi ülkemizde daha çok Ege ve Marmara Bölgesinde yapılmaktadır. Başlıca iller; Aydın, İzmir, Muğla, Balıkesir, Manisa ve Çanakkale’dir.

Zeytinyağı çeşitleri nelerdir?

Zeytinyağlarının asitlik oralarına göre 3 çeşidi vardır. Naturel sızma zeytinyağları, rafine zeytinyağı, riviera zeytinyağıdır.
Naturel zeytinyağı nedir?
Hiçbir kimyasal işlem görmemiş ve serbest yağ asitleri 0.8 ‘i geçmeyen zeytinları, naturel sızma zeytinyağlarıdır.
Naturel sızma zeytinyağı nedir?
Serbest yağ asitliği her 100 gramda 0,8 gramdan fazla olmayan yağlar, naturel sızma zeytinyağlardır.
Naturel birinci zeytinyağı nedir?
Serbest yağ asitliği her 100 gramda 2,0 gramdan fazla olmayan yağlar naturel birinci zeytinyağlarıdır.
Naturel ikinci zeytinyağı nedir?
Serbest yağ asitliği her 100 gramda 3,3 gramdan fazla olmayan yağlar naturel ikinci zeytinyağlarıdır.
Riviera zeytinyağı nedir?
Zeytin ham yağının yüksek basınç ve sıcaklık metodlarıyla elde edilen rengi sarı tonlarında olan zeytinyağlarına Riviera zeytinyağları denir.
Rafine zeytinyağı nedir?
Rafine zeytinyağı ve naturel sızma zeytinyağı karışımı ile oluşan, çoğunlukla kızartmalarda kullanılan yağ çeşididir.

Soğuk sıkım zeytinyağı nedir?

İşlenmek için toplanan zeytinlerinin bu sırada işlenirken verilen suyun sıcaklığı 27 dereceyi geçmez. Bu yöntem ile elde zeytinyağları soğuk sıkım zeytinyağları olarak adlandırılır.

Taş sıkım zeytinyağı nedir?

Eski üretim teknikleri kullanılarak, daha uzun ve daha zahmetli aşamalardan geçerek zeytinlerin taş değirmenlerde ezilmesiyle oluşan zeytinyağlara taş sıkım zeytinyağları denir.

Zeytinyağının kalitesini belirleyen etkenler nelerdir?

Zeytinyağının kalitesini anlamak için ilk önce hammaddesi olan zeytin incelenmelidir. Zeytinin cinsi, ağacının yetiştirilme süresi, zeytinin toplanma zamanı ve işlenmesi oluşacak zeytinyağının kalitesini belirlemede en önemli etkenlerdir.

Zeytinyağı kalitesi bölgeye göre değişir mi?

Kaliteli zeytinyağları bölgeden kaynaklı değildir. Tabi ki gerekli iklim koşulları zeytinyağı üretimini etkiler. Fakat en önemli etken zeytinin işleyiş biçimidir bu yüzden zeytinyağlarının kalitesi bölge ile alakalı değildir.

Zeytinyağının tadı ve ömrü saklandığı ambalaja göre değişir mi?

Sıcaklık, hava ve ışık zeytinyağını etkileyen unsurlardır. Ürünün teneke, cam ve seramik ile ağzı sıkıca kapatılarak muhafaza edilmelidir. Aksi takdirde tadında acılık olur ve kullanım süresinden daha kısa sürede bozulur.

Zeytinyağı diğer yağlara göre neden daha pahalı?

Zeytinyağlarının diğer yağ türlerinden pahalı olmasının sebebi kalitesi, işlenirken kullanılan yöntem ve elde edilmiş zeytinyağının sağladığı faydalardır. Diğer yağlara göre oldukça zor ve uzun sürede elde edildiği için fiyatı diğer yağlara göre pahalı fakat sağladı yararlar göz önüne alındığında oldukça uygun fiyatlıdır.

Zeytinyağı alırken nelere dikkat edilmeli?

Zeytinyağı alınırken ilk önce hasat zamanına bakılmalı, daha sonra soğuk sıkım olup olmadığı incelenmeli, zeytinyağının ambalajı dikkate alınmalıdır. En pahalı zeytinyağı en iyi zeytinyağı olduğu anlamına gelmez, üretim teknikleri, zeytinyağı alacaklar için en önemli etkendir.

Hakiki ve kaliteli zeytinyağı nasıl anlaşılır?

Hakiki ve kaliteli zeytinyağlarını, taze ve meyvemsi kokusundan, aromasının genze yayılması ve ağızda hafif acılık hissi vermesinden ve alınan zeytinyağlarının buzdolabında donması sonucunda anlaşılır.

Ucuz zeytinyağlarındaki tehlike ve riskler nelerdir?

Ucuz zeytinyağları insan sağlığı için büyük tehdittir. Kullanılan ham maddeler ve zor işleyiş süreci fiyat oranını etkileyen unsurlardır. Eklenen katkı maddesi, ürünün doğal yapısı ile oynanmış ve maliyetinin oldukça altında satılan ürünler kanserojen maddeler içerir.

Zeytinyağı diğer yağlara göre neden daha sağlıklı?

Zeytinyağı elde etmek için zeytinlerin insan sağlığına katkısının en fazla olduğu dönemde toplanır, yapısı bozulmadan ve hiçbir katkı maddesi eklenmeden hazırlanır. Böylelikle sağlanabilecek en faydalı halinde satışa sunulur. Diğer zeytinyağlarından daha sağlıklı biçimde sofralarda olur.

Zeytinyağı mı ayçiçek yağı mı?

Zeytinyağı mı ayçiçek yağı mı? Diyabet hastalığı başta olmak üzere birçok sağlık sorununda doğal antibiyotik olarak bilinen zeytinyağları tercihlerin başında olmalıdır. Yemeklerde kullanabilir, ilaç olarak tüketilebilir ve birçok sağladığı fayda ile diğer yağlara oranla daha sağlıklıdır.

Zeytinyağı mı mısırözü yağı mı?

Zeytinyağı mı mısırözü yağı mı? Her iki yağın sağladığı faydalar mevcut. Fakat işlenmemiş ve doymuş yağ oranları farklılık göstermek ile beraber, Mısırözü tüketildiğinde kolesterolü yükselterek damar sertliği oluşmasını sağlayabilir. Bu yüzden iki yağ arasında tercih önceliği zeytinyağdır.

Zeytinyağı mı tereyağı mı?

Zeytinyağı mı tereyağı mı? Katı yağ olan tereyağında zeytinyağına oranla doymuş yağların miktarı daha fazladır. Daha fazla tercih edilen zeytinyağ olamlıdır. Günlük olarak tüketilmesi daha uygun olacağından zeytinyağ tereyağından daha önce gelmelidir.

Hediye paketi olarak zeytinyağı gönderilebilir mi?

Doğrudan güneş ışığı görmediği ve iyi bir şekilde paketlendiği zaman zeytinyağı hediye paketi olarak gönderilebilir.

Tatile beldelerindeki markasız zeytinyağları güvenilir mi?

Kokusu ve tadına bakılmadan zeytinyağının güvenilir olup olmadığı anlaşılamaz. Fakat düzenli olarak aldığınız, güvendiğiniz markaları tercih etmelisiniz. Zeytinyağlarının donma süresi incelenmeli ve bu yüzden vakit gerekmektedir. Güvenle kullandığınız markalar kesin sonuçlar verir.

Diyette zeytinyağının önemi nedir?

Diyetisyenler, obezite ile mücadelede sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen hastalara zeytinyağı kullanımını önermektedir. Diyet yaparken sağlıklı yağ tüketmek tokluk hissini arttırdığı gibi sindirim sisteminede iyi gelmektedir.

Dini açıdan zeytinyağının yeri ve önemi nedir?

Zeytinyağı dinde de geçmektedir. Birçok hadiste "Zeytinyağını yiyiniz ve sürünüz . Çünkü o, mübarek(bereketli) bir ağacın ürünüdür." ibaresi yer almaktadır.

Zeytinyağı için helal gıda sertifikası var mı?

Zeytinyağı için helal sertifikası vardır. Bunun anlamı güvenilir, temiz, sağlıklı ve helal ürün olduğu anlamına gelmektedir.

Zeytinyağı nasıl tüketilmeli?

Zeytinyağı çoğunlukla salatalar ile beraber tüketilir. Günlük olarak sabah aç karnına da tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Yemeklerde ve hamur işlerinde de tüketilebilir.
Zeytinyağı çiğ olarak nasıl tüketilir?
Salatalara en çok yakışan yağ türü zeytinyağıdır. Çiğ olarak salatalarda tüketebilir, aç karnına yine çiğ olarak yarım çay bardağı içebilirsiniz.
Zeytinyağı kahvaltıda nasıl tüketilir mi?
Zeytinyağı çiğ olarak kahvaltıların baş tacı olarak tüketilir. Ekmek ile birlikte tercih edilir. Tercihe göre üzerine kekik, pul biber, kara biber gibi baharatlar karıştırılarak da tüketilebilir.
Zeytinyağı sos hazırlamada nasıl kullanılır?
Salataların ve mezelere soslarını hazırlarken zeytinyağı kullanılır.
Zeytinyağı salatalarda nasıl kullanılır?
Salatalara katkı maddesi eklenmemiş doğal zeytinyağları ayrı bir tad katacaktır.
Zeytinyağı soğuk mezelerde nasıl kullanılır?
Soğuk mezelere çiğ olarak serpiştirilmiş zeytinyağları kullanılmalıdır.
Zeytinyağı pişirilmiş olarak nasıl tüketilir?
Fırına verilen yemeklerde ya da ocakta yaptığınız sebze yemeklerinde lezzet şöleni yaratmak için zeytinyağı kullanılmalıdır.
Zeytinyağı; et, tavuk ve balık yemeklerinde nasıl kullanılır?
Et, tavuk ve balık gibi ürünleri pişirirken zeytinyağı kullanılmalıdır. Ürünlerin kızarmasına ve tadının daha lezzetli olmasına yardımcı olacaktır.
Zeytinyağı, sebze ve bakliyat yemeklerinde nasıl kullanılır?
Zeytinyağını salatalarda çiğ olarak kullanabileceğimiz gibi sebze yemeklerinde de kullanabiliriz. Muhteşem zeytinyağlı sebze yemekleri yapabilirsiniz.
Zeytinyağı; makarna, pilav, sarma ve dolmalarda nasıl kullanılır?
Makarna, pilav, sarma ve dolma yemeklerinde zeytinyağı muhteşem renk verecektir. Yaptığınız pilavların lapa olmaması konusunda sizlere yardımcı olacak ürün zeytinyağıdır.
Zeytinyağı hamur işlerinde nasıl kullanılır?
Hamur işlerinde ölçü birimi ve hamurun dokusu çok önemlidir. Bu yüzden ağır tad istemeyenler için zeytinyağı kullanılabilir.
Zeytinyağı kızartma yapılır mı?
Kızartma yaparken kullanacağımız zeytinyağ diğer yapılardan daha sağlıklı olacaktır. Bu yüzden kızartmalarda zeytinyağı tercih etmelisiniz.
Zeytinyağı çorbalarda nasıl kullanılır?
Çorbalarda istediğiniz sıvılığı ayarlayabilmek için zeytinyağı kullanılır. Aromasını istediğiniz dokuya ulaştırmak için zeytinyağı kullanılmalıdır.
Zeytinyağı tatlılarda nasıl kullanılır?
Tatlı yaparken kullanılan zeytinyağı, tatlının tadını , dokusunu ve kalori miktarını değiştirmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.