100tlveüzeri.png (33 KB)
Sırala
Toplam 31 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kahve

Tüketimi her geçen gün artan kahvenin aslında meyve olduğunu biliyor muydunuz? Kahve, coffea isimli, kırmızı renkli ağacın meyvelerinden elde edilir. Çeşitli işlemlerden geçtikten sonra çekirdekleri çıkartılan meyve, suda demlenerek sunuma hazır hale gelir. Keşfi hakkında çok bilgi olmasa da Arap yarımadasına ulaştığında  tarımı ve ticari yapılmaya başlanmışltır. Dünya çapında ticareti yapılmaya başlanan kahve, Endonezya toprakları içinde ekimlere başlanmıştır.  Her ülkenin damak zevkine göre çeşitlilik göstermektedir. Dünya genelinde, günümüzde kahve yetiştirilen 50’ye yakın ülke bulunmaktadır. Dünyanın en büyük kahve üreticisi Brezilya'dır. Brezilya %40 'lık orana sahiptir. Sürekli gelişen bir pazara sahip olan ve ticarete olan katkısı  ile bilinmektedir. Milyonlarca insanın güne enerjik başlamasına yardımcı  olan kahvenin birçok yararı bulunmaktadır.  Faydalar arasında sosyal ve kültürel hayatın oluşumunda etkisi büyüktür. Kahve çekirdeği çeşitleri arasında Arabica, Robusta ve Liberica en yaygın olanlardır.  Yapılışlarına göre kahve çeşitlilik gösterir. Çeşitler arasında Espresso, Americano, filtre, cafe latte, mocha, Macchiato, Cappuccino, Flat White ve Türk Kahvesi yer almaktadır.

Filtre Kahve

Filtre kahve, dünyada en çok tüketilen kahve çekirdekleri arasındadır. Kolay hazırlanması ile tiryakilerinin gözdesi olan ürün, içerisindeki bileşenler sayesinde sağlıklı yaşamın anahtarı. Öğütülmüş kahvenin sıcak suda demlenmesi ve ardından kahve taneciklerinin süzülmesiyle hazırlanır. Filtre kahve demleme yöntemleri arasında French press , filtre kahve makinası, damıtma kullanılmaktadır. Kendinizin  rahatlıkla evde demleyebileceği Filtre kahve fiyatları, ürünün üretim yerine, şekline göre değişiklik göstermektedir. Fiyatı 250 gr 44,90 TL olup fiyatta değişimler olmaktadır. Filtre kahve, günümüzde en fazla tüketilen kahve türlerinden bir tanesidir. Lezzetinin yanı sıra, sağladığı faydalar ile bilinmektedir. Örneğin; metabolizmayı hızlandırması, hücreleri genç tutması, depresyona karşı savaş açması, kilo vermenize yardımcı olması ile sıkça tercih edilir. Filtre kahvenin tadı, ürünün kalitesine göre değişiklikler göstermektedir. Eğer iyi bir kahve içmek istiyorsanız, seçimlerinize dikkat etmelisiniz.

Türk Kahvesi

Türk kahvesi ince çekilmiş kahve çekirdeklerinin suda demlenmesiyle oluşur. Türk kültürünün önemli bir parçasıdır. Dünya üzerinde telvesiyle sunulan tek kahve çeşididir. İlk olarak Arap Yarımadası'nda kahve bitkisinin kaynatılması ile elde edilmiş daha sonra Türkler tarafından geliştirilen yöntem ile pişirilmeye başlanmıştır. Türk kahvesi, Türkiye'de üretilmemektedir. Türkler kahveyi kendilerine özgü bir yöntemle pişirerek tüketmişlerdir. Osmanlı elçileri sayesinde , önce Avrupa’ya ardından da tüm dünyaya yayılmıştır. Türk kahvesinin bilinen birçok yararı vardır. Bağırsak hareketlerini düzenler, baş ağrılarına, kolesterol seviyesini düzenlemeye yardımcı olur. Bilinen faydaları arasında yağ yakımı yardımcı oluşu, karaciğer yağlanmasını önlemesi, siroz hastalığına iyi gelmesi yer almaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.