The Mill

The Mill Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı Cam 500 Ml x 3 Adet (Toplam 1.5 Litre)

Ürün Kodu : themill-z-500-3
Fiyat :
157,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • 14:00'dan önce verdiğiniz siparişler aynı gün kargo firmasına teslim edilmektedir.

  KUZEY EGE'DE KAZ DAĞLARINDAN GELEN RÜZGARLARLA OLGUNLAŞMIŞ ZEYTİNLERİNDEN ELDE EDİLİR

  The Mill zeytinyağı, Türkiye'nin Ege bölgesinde bulunan ve dünyanın oksijeni en yüksek noktalarından biri olan Kaz Dağları eteklerinden gelmektedir. Bu bölge denizden gelen ve yüksek iyot içeren rüzgârlar sayesinde çok verimli topraklara sahiptir. Kaz Dağları, bugünkü iklim yapısı ve ekosistemi ile, insan için en ideal hava şartlarına sahiptir. Kendine has ve lezzetli zeytinlerin yetiştiği topraklar olmasıyla nam salmıştır. İşte The Mill bu yörenin zeytinlerinden elde edilir.


  DÜNYA'NIN EN İYİ ZEYTİNYAĞINA SAHİP AYVALIK – EDREMİT YÖRESİNİN ÜRÜNÜDÜR

  Ayvalık ve Edremit Yöreleri Kaz Dağlarının eteklerinde olması sebebiyle yüksek oranda oksijene sahiptir. Bu oksijen sayesinde zeytin ağaçları iyotlu rüzgarlarla beslenir ve dünyada eşi benzeri olmayan lezzetteki zeytinler yetişir. The Mill bu eşsiz zeytinlerden elde edilir.


  THE MILL KATKI MADDESİ İÇERMEZ

  The Mill Zeytinyağları hiçbir katkı maddesi içermez. Ağaçlardan elle toplanan zeytinlerin bekletilmeden sıkıma gönderilmesiyle elde edilen The Mill Zeytinyağı, zeytinin suyudur ve içerisinde asla ek katkı maddesi bulunmamaktadır.


  THE MILL KORUYUCU MADDE İÇERMEZ

  The Mill Zeytinyağı koruyucu madde içermez tamamen saf ve doğaldır.


  THE MILL ÖZENLE TOPLANAN ZEYTİNLERDEN ELDE EDİLİR

  The Mill zeytinyağları için toplanan zeytinler asit üretmemeleri için çuvallarda değil kasalarda toplanırlar bu sayede zeytinler ezilmez ve sıkımda zeytinyağının tadını bozmaz.


  SİZE ULAŞINCAYA KADAR UYGUN KOŞULLARDA MUHAFAZA EDİLİR

  The Mill Zeytinyağı şişelendikten sonra uygun koşullarda güneş ve ışık görmeyecek şekilde muhafaza edilir ve sunum için saklanır.


  THE MILL SOĞUK SIKIM İLE ELDE EDİLİR

  Soğuk sıkım yöntemi, toplanan zeytinlerin herhangi bir ısıl işlem görmeden modern yöntemlerle sıkılması yöntemidir. Soğuk sıkım sayesinde zeytinlerin içinde bulunan vitamin ve mineraller korunur ve faydalı fenolik bileşen Polifenol oranı yüksek olur.


  THE MILL YÜKSEK POLİFENOL DEĞERE SAHİPTİR

  Polifenol, insan vücudu için faydalı bir fenolik asit bileşenidir. Bu bileşen yaşlanma karşıtı ajanlar içerir ve fenolik bileşiklerin, aynı zamanda iltihap kurutucu ve kanamayı durdurucu etkileri vardır. Zeytinyağındaki “fenol” adlı bileşeni, kalp için iyi bir koruyucudur. Fenol, en fazla saf zeytinyağlarında bulunur ve The Mill Zeytinyağında Polifenol seviyesi oldukça yüksektir.


  %100 SAF ZEYTİNYAĞI

  The Mill Natürel Sızma Zeytinyaı, Kaz Dağları'nın yağmur ve rüzgârlarıyla olgunlaşmış asırlık zeytin ağaçlarından sofralara getirdiği benzersiz lezzetteki %100 Natürel Sızma Zeytinyağıdır.


  ÇİĞ KULLANIMA, YEMEKLERE VE SALATALARA UYGUNDUR

  The Mill Zeytinyağı, hafif ve lezzetli yapısıyla hem zeytinyağlı yemekleriniz için hem de salatalarınız için mükemmeldir. Yumuşak dokusu ve harika kokusu ile yerken size keyif verecektir.


  THE MILL NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞIDIR

  Asit Seviyesi: Asitlik seviyesi %0.8'in altında olduğu için Naturel Sızma Zeytinyağı sınıfındayer alır.
  Acımsılık: Taze zeytin yağı,dil üzerinde çoğunlukla hoş bir acılık hissi bırakır.
  Keskinlik - Yakıcılık: Ağızda ve boğazda biber yakıcılığı hissi, iyi ve taze sızma zeytinyağındaki bol besinlerin bir işaretidir.


  THE MILL: SIVI ALTIN

  Meyvemsilik: Olgun meyveler daha hafif, aromatik ve çiçeksi yağlar verirken, henüz yeni olgunlaşan yeşil meyveler çimenli, otsu ve hafif yakıcı yağlar verir.


  THE MILL DOĞALDIR

  The Mill zeytinyağı asit değeri 0,6'dan az olup %100 natürel bir zeytinyağıdır. İçerdiği çok düşük asit oranı sebebi ile yemeklik ve kozmetik olarak, iki türlü kullanıma da uygun mükemmel zeytinyağıdır.


  THE MILL SAĞLIKLIDIR

  %100 Natürel Sızma Zeytinyağı The Mill, A,D,E ve K vitaminleri yönünden oldukça zengin olup, kolesterol önleyici özelliğe sahiptir.


  ZEYTİNYAĞI ANTİOKSİDANDIR

  Zeytinyağı cilt için güçlü bir antioksidandır. Serbest radikallerin neden olduğu kırışıklık, tahriş, deformasyon ve yaşlanma etkileri için zeytinyağı kullanılabilir. Kanserle ilişkilendirilen serbest radikallere karşı savaşan antioksidanlar yönünden zengin bir kaynaktır.


  ZEYTİNYAĞI KALP VE KARACİĞER DOSTUDUR

  Zeytinyağı kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum içermektedir. Kalp ve karaciğer dostu olarak ünlenen zeytinyağı, sindirim sistemine, diyabet, kolesterol ve kan basıncına olumlu etkileri vardır.


  ZEYTİNYAĞI SAÇLARI KORUR VE BESLER

  Zeytinyağı içerdiği E vitamini sebebiyle cilt, saç derisi, kuruyan ve sertleşen topuk, diz ve dirseklerde besleyici ve onarıcı bir etkisi vardır. Cilde düzenli aralıklarla zeytinyağı sürmek, cildin doğal nemini ve canlılığını korumasını sağlar. Zeytinyağının besleyici ve onarıcı etkisi ciltteki leke, yara ve yanık izlerinde etkilidir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.