Riccolivo

Riccolivo Premium Natürel Sızma Zeytinyağı 750 ml x 3 Adet (Toplam 2.25 Litre)

Ürün Kodu : RICCOLIVO.0005
Fiyat :
279,07 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • 3 x Riccolivo Premium Natürel Sızma Zeytinyağı 750 ml (Toplam 2.25 Litre)

  Riccolivo zeytinyağı, Türkiye'nin Ege bölgesinde bulunan ve dünyanın oksijeni en yüksek noktalarından biri olan Kaz Dağları eteklerinden gelmektedir. Bu bölge denizden gelen ve yüksek iyot içeren rüzgârlar sayesinde çok verimli topraklara sahiptir. Kaz Dağları, bugünkü iklim yapısı ve ekosistemi ile, insan için en ideal hava şartlarına sahiptir. Kendine has ve lezzetli zeytinlerin yetiştiği topraklar olmasıyla nam salmıştır. İşte Riccolivo bu yörenin zeytinlerinden elde edilir.

  Riccolivo zeytinyağımız erken hasat zeytinyağımızdır. 

  Erken hasat, zeytintinlerin tam kararmadan toplanan zeytinlerden sıkılan yağa verilen isimdir. Erken hasat döneminde 7-8 kg zeytinden ancak 1 lt yağ alınırken, zeytinlerin karardığı dönemde yapılan hasatta ortalama 4 kg zeytinden 1 lt yağ alınır.

  Dünya'nın En İyi Zeytinyağına Sahip Ayvalık - Edremit Yöresinin Ürünüdür

  Ayvalık ve Edremit Yöreleri Kaz Dağlarının eteklerinde olması sebebiyle yüksek oranda oksijene sahiptir. Bu oksijen sayesinde zeytin ağaçları iyotlu rüzgarlarla beslenir ve dünyada eşi benzeri olmayan lezzetteki zeytinler yetişir. Riccolivo bu eşsiz zeytinlerden elde edilir.

  Riccolivo Koruyucu Madde İçermez

  Riccolivo Zeytinyağları hiçbir katkı maddesi içermez. Ağaçlardan elle toplanan zeytinlerin bekletilmeden sıkıma gönderilmesiyle elde edilen Riccolivo Zeytinyağı, zeytinin suyudur ve içerisinde asla ek katkı maddesi bulunmamaktadır. Riccolivo Zeytinyağı koruyucu madde içermez tamamen saf ve doğaldır.

  zeytinyagı.jpg (335 KB)

  Riccolivo Özenle Toplanan Zeytinlerden Elde Edilir

  Riccolivo Zeytinyağları için toplanan zeytinler asit üretmemeleri için çuvallarda değil kasalarda toplanırlar bu sayede zeytinler ezilmez ve sıkımda zeytinyağının tadını bozmaz.

  Size Ulaşıncaya Kadar Uygun Koşullarda Muhafaza Edilir

  Riccolivo Zeytinyağı şişelendikten sonra uygun koşullarda güneş ve ışık görmeyecek şekilde muhafaza edilir ve sunum için saklanır.

  Riccolivo Soğuk Sıkım İle Elde Edilir

  Soğuk sıkım yöntemi, toplanan zeytinlerin herhangi bir ısıl işlem görmeden modern yöntemlerle sıkılması yöntemidir. Soğuk sıkım sayesinde zeytinlerin içinde bulunan vitamin ve mineraller korunur ve faydalı fenolik bileşen Polifenol oranı yüksek olur.

  zeytinyagı-2.jpg (509 KB)

  Riccolivo Yüksek Polifenol Değere Sahiptir

  Polifenol, insan vücudu için faydalı bir fenolik asit bileşenidir. Bu bileşen yaşlanma karşıtı ajanlar içerir ve fenolik bileşiklerin, aynı zamanda iltihap kurutucu ve kanamayı durdurucu etkileri vardır. Zeytinyağındaki “fenol” adlı bileşeni, kalp için iyi bir koruyucudur. Fenol, en fazla saf zeytinyağlarında bulunur ve Riccolivo Zeytinyağında Polifenol seviyesi oldukça yüksektir.

  %100 Saf Zeytinyağı

  Kaz Dağları'nın yağmur ve rüzgârlarıyla olgunlaşmış asırlık zeytin ağaçlarından sofralara getirdiği benzersiz lezzetteki %100 Natürel Sızma Zeytinyağıdır.

  Çiğ Kullanıma, Yemeklere ve Salatalara Uygundur

  Riccolivo Zeytinyağı, hafif ve lezzetli yapısıyla hem zeytinyağlı yemekleriniz için hem de salatalarınız için mükemmeldir. Yumuşak dokusu ve harika kokusu ile yerken size keyif verecektir.

  zeytinyagı-3.jpg (385 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.