Marka: The Mill Marka: Alia Sultan

Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Kahve

Tüketimi her geçen gün artan kahvenin aslında meyve olduğunu biliyor muydunuz? Kahve, coffea isimli, kırmızı renkli ağacın meyvelerinden elde edilir. Çeşitli işlemlerden geçtikten sonra çekirdekleri çıkartılan meyve, suda demlenerek sunuma hazır hale gelir. - Keşfi hakkında çok bilgi olmasa da Arap yarımadasına ulaştığında tarımı ve ticari yapılmaya başlanmıştır. Dünya çapında ticareti yapılmaya başlanan kahve, Endonezya toprakları içinde ekimlere başlanmıştır.  Her ülkenin damak zevkine göre çeşitlilik göstermektedir. Dünya genelinde, günümüzde kahve yetiştirilen 50’ye yakın ülke bulunmaktadır. Dünyanın en büyük kahve üreticisi Brezilya'dır. Brezilya %40 'lık orana sahiptir. Sürekli gelişen bir pazara sahip olan ve ticarete olan katkısı  ile bilinmektedir. Milyonlarca insanın güne enerjik başlamasına yardımcı  olan kahvenin birçok yararı bulunmaktadır.  Faydalar arasında sosyal ve kültürel hayatın oluşumunda etkisi büyüktür. Kahve çekirdeği çeşitleri arasında Arabica, Robusta ve Liberica en yaygın olanlardır.  Yapılışlarına göre kahve çeşitlilik gösterir. Ç
Çeşitler arasında Espresso, Americano, Filtre, Cafe Latte, Mocha, Macchiato, Cappuccino, Flat White ve Türk Kahvesi yer almaktadır.

Filtre Kahve

Filtre kahve, dünyada en çok tüketilen kahve çekirdekleri arasındadır. Kolay hazırlanması ile tiryakilerinin gözdesi olan ürün, içerisindeki bileşenler sayesinde sağlıklı yaşamın anahtarı. Öğütülmüş kahvenin sıcak suda demlenmesi ve ardından kahve taneciklerinin süzülmesiyle hazırlanır. Filtre kahve demleme yöntemleri arasında French press , filtre kahve makinası, damıtma kullanılmaktadır.

Filtre Kahve 'nin Fiyatları

Kendinizin rahatlıkla evde demleyebileceği Filtre kahve fiyatları, ürünün üretim yerine, şekline göre değişiklik göstermektedir. Fiyatı 250 gr 44,90 TL olup fiyatta değişimler olmaktadır.

Filtre Kahve 'nin Faydaları

Filtre kahve, günümüzde en fazla tüketilen kahve türlerinden bir tanesidir. Lezzetinin yanı sıra, sağladığı faydalar ile bilinmektedir. Örneğin; metabolizmayı hızlandırması, hücreleri genç tutması, depresyona karşı savaş açması, kilo vermenize yardımcı olması ile sıkça tercih edilir. Filtre kahvenin tadı, ürünün kalitesine göre değişiklikler göstermektedir. Eğer iyi bir kahve içmek istiyorsanız, seçimlerinize dikkat etmelisiniz.

Filtre Kahve Nasıl Pişirilir?

İlk dikkat etmeniz gereken nokta, kullanacağınız ekipmanların önceden sıcak sudan geçirilmiş olmasıdır. Daha sonra kahve miktarına, istediğiniz aromaya göre suyu ilave edin. 5 dk demlendikten sonra , muhteşem tadın keyfini çıkarın.

Türk Kahvesi

Türk kahvesiince çekilmiş kahve çekirdeklerinin suda demlenmesiyle oluşur. Türk kültürünün önemli bir parçasıdır. Dünya üzerinde telvesiyle sunulan tek kahve çeşididir. İlk olarak Arap Yarımadası'nda kahve bitkisinin kaynatılması ile elde edilmiş daha sonra Türkler tarafından geliştirilen yöntem ile pişirilmeye başlanmıştır. Türk kahvesi, Türkiye'de üretilmemektedir.

Türk Kahvesi Nasıl Pişirilir?

Türkler kahveyi kendilerine özgü bir yöntemle pişirerek tüketmişlerdir. Osmanlı elçileri sayesinde , önce Avrupa’ya ardından da tüm dünyaya yayılmıştır. Kahvenizin kalitesi pişirmede en önemli noktadır. Her fincan için iki çay kaşığı kahveye, kullanacağınız fincan kadar su ekleyin. Az şekerli kahveye yarım, orta şekerliye 1, şekerli kahveye ise 2 küp şeker atın.
Kısık ateşte kaynayana kadar pişirin. Bu esnada sakın karıştırmayın, köpüğü kaçabilir. Ocaktan alındıktan sonra ilk önce köpüğü daha sonra kahve cezveye boşaltılır.

Türk Kahvesi 'nin Faydaları

Hem tadı hem de sağladığı faydalar ile günlük yaşamın ayrılmaz parçası haline geldi. Düzenli olarak günde 1 fincan Türk Kahvesi tükettiğinizde birçok faydasını göreceksiniz. Sinir ve stresi azaltır enerji verir. Bağırsak hareketlerini düzenler, baş ağrılarına, kolesterol seviyesini düzenlemeye yardımcı olur. Yağ yakımına katkı sağladığı özellikle sporcular tarafından tüketildiği bilinmekte. Bilinen bir başka faydası ise, karaciğer yağlanmasını önlemesi, siroz hastalığına iyi gelmesi yer almaktadır.

Türk Kahvesi 'nin Kalori Değerleri

Sade Türk kahvesi 7 , şekerli 42, Sütlü Türk kahvesi ise 107 kaloridir.

Menengiç Kahvesi Nedir?

Tadı, kokusu ve aroması ile dilden dile dolaşan menengiç kahvesi nedir?Menengiç ağacın meyvesinden elde edilen, çekirdeklerinin kurutulup öğütülerek hazırlanan kahve çeşididir. Olgunlaşan meyve mor ve mavi rengi aldığında toplanır ve kurutulur. En son halini alması için kavrulur, macun kıvamına gelir. Kafein içermeyen bu tür kafein kullanmak istemeyenlerin ilk adresi.
Menengiç Kahvesi Nerelerde Yetişir?
Türkiye’de Akdeniz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi’nde doğal olarak yetişmektedir. Sıcak havaları seven, dondan anında etkilendiği için soğuk havaları sevmeyen bu bitki, ormanlık alanda, yüksek kesimlerde yetişir.
Menengiç Kahvesi 'nin Fiyatı
Adet ve miktarlarına göre değişim gösteren menengiç kahvesi fiyatı, 12,90 ve 49,90 aralığında değişim göstermektedir.
Menengiç Kahvesi 'nin Kalorisi
Sütlü menengiç kahvesi, cezvede sütü, şekeri ve kahveyi yüksek ateşte, kahve eriyene kadar karıştırılır. Ocaktan aldıktan sonra üstünde kaymak göreceksiniz. Bu menengiç kahvenin bir özelliğidir. Kaymak olmasını istemiyorsanız süzerek de içebilirsiniz.
Menengiç Kahvesi nasıl pişirilir?
Tadı, kokusu ve aroması ile dilden dile dolaşan menengiç kahvesi nedir?Menengiç ağacın meyvesinden elde edilen, çekirdeklerinin kurutulup öğütülerek hazırlanan kahve çeşididir. Olgunlaşan meyve mor ve mavi rengi aldığında toplanır ve kurutulur. En son halini alması için kavrulur, macun kıvamına gelir. Kafein içermeyen bu tür kafein kullanmak istemeyenlerin ilk adresi.
Dibek Kahvesi
Türk Kahvesinden tek farkı şekilde öğütülmesidir. Kahve çekirdekleri, tahta ve taştan yapılmış, büyük havanlarda dövülmesi ile elde edilir. “Dibek” ismi bu büyük havanlardan gelmektedir. Zamanla içine Hindistan cevizi, salep, kakao ve zahter gibi farklı aromaların girmesi ile yeni aromalar satışa sunuldu.
Dibek Kahvesi 'nin Faydaları
Lezzeti ve aroması ile damak şenlendiren, faydaları ile de sağlığımızı koruyan Dibek Kahve, sinir sistemini onarır, ağız kokusunu giderir, uzun süre tok tutacağından zayıflamaya yardımcı olur. Telvesi ile cilt bakımı yapabilir, peeling etkisi ile yumuşak tene sahip olursunuz.
Dibek Kahvesi Nerede Üretilir?
Zaman içinde yaygınlaşan, çoğunlukla Güneydoğu Anadolu, Ege Bölgesi’nde üretimi yapılmaktadır. En kaliteli ve işlenmemiş halleri Diyarbakır, Adıyaman ve İzmir üretim alanlarında bulabilirsiniz.
Dibek Kahvesi 'nin Fiyatı
Alacağınız ürünün adedine göre fiyat aralığı belirlenmektedir. Fiyat aralıkları, 12,90 TL - 49,90 TL arasında değişmektedir.
Dibek Kahvesi 'nin Kalorisi
Dibek kahve kalorisi 76, şekerli, 120, Sütlü Dibek kahvesi ise 100 kaloridir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.